Kui mu lastel oleks valida mida nad sooviks süüa, siis kindel vastus on, et lihapalle. Lihapallid ja lihapalle. Täidisega või täidiseta, frikadellid või pelmeenid ilma taignata. Ühesõnaga, lihapalle.
Kuna elu väikelaste ja ühe täiskasvanud mehega on üks konstantne kompromisside jada, siis ongi juhtunud nii, et lihapallid jõuavad üsna tihti meie toidulauale. Kompromissi nõks seiseneb selles, et mina saan valida mis lihapllide kõrvale tuleb. Nii juhtuski, et ühel mõnusal kolmapäeval täitus meie maja – JAHUGA ja punaste näpujälgedega (mida leian siiani uskumatutest kohtadest). Kiire kokkuvõte – tegime peedipastat lastega. Ja peediketšupit pisikese rabarberiga. Kiire kokkuvõte tulemusest – lapsed sõid lihapalle ja meie Ragnariga pastat. Ketšupit sõid kõik, õnneks.
Lihapallid olid ikka meie Rakvere LK omad 🙂
2 muna 100gr nisujahu 100gr durum jahu 2-3 pisemat peeti oliivõli, küüslauku, tüümiani parmesani juustu soola ja pipart tomatipastat või peediketšupit Esmalt pane peedid ahju. Mina kasutasin koorega peeti, pesin puhtaks ja piserdasin peale pisut oliivõli. Seejärel veidi soola ja tüümiani ning kõige lõpuks mässisime fooliumi sisse. Väikesed pallikesed panime 200 kraadisesse ahju umbes tunniks ajaks. Kui peedid olid pehmed, koorisin need ja panin koos tüümiani ja oliivõliga blenderisse, tulemuseks mõnus siidine peedikokteil. Jätsin jahtuma ning oma korda ootama. Ütlen kohe ära, et pastategu käis meil jälle Kitchen Aidi mikseriga, mis viimasel ajal on meie peres lihtsalt asendamatu pereliige. Mõõtsime jahu ja munad segamisanumasse, lisasin veidi oliivõli ja näpuotsatäis soola. Kõige lõpuks lisasin 2-3spl peedipasta (oluline on, et peet oleks täielikult jahtunud) Lasin mikseril käia seni, kuni oli tekkinud ilus taignapall. Mässisime kilesse ja jätsime külmikusse vähemalt 30 minutiks rahunema. Pasta tegemiseks kasutasime traditsioonilist pastamasinat. Kui pasta lehed olid võimalikult õhukesed, lõikasin noaga peenikesed ribad. Alati pane pasta keema keevasse vette, kuhu on lisatud hea näputäis soola. Kodune pasta vajab maksimaalselt minut keemist ja oluline on meeles pidada, et enne kui pasta ära kurnad, varu suur klaasitäis pasta keeduvett. Selles olev soolasus ja tärklis muudab Su pastaroa tõeliselt kreemiseks ja maitsvaks. Pastaroa valmistamiseks kuumuta pannil veidi oliivõli, pruunista küüslauk, lisa paar supilusikat peediketšupit või tomatipastat ning kõige lõpuks keedetud pasta. Maitsesta soola ja pipraga ning üks suur peotäis värskelt riivitut parmesani. Viimasena lisa võis pruunistatud lihapallid ja serveeri! Postitus on tehtud koostöös Rakvere LKsul on vaja:
instruktsioonid.
märkmed.